Kwartierstaten Bandoengse hoogleraren

 


Deze reeks kwartierstaten heeft hoogleraren aan de Technische Hogeschool Bandoeng als proband.

Een voorlopig overzicht van alle Bandoengse hoogleraren is beschikbaar in de vorm van het Album Academicum, eerste vingeroefeningen.

Ik stel het op prijs als u mij attendeert op geconstateerde fouten. Ik houd mij aanbevolen voor aanvullingen. Dat kan per post aan: Jan van Heelustraat 38, 5615 NE Eindhoven; of per e-mail aan: hjmwijers AT hotmail.com

H.J.Michiel Wijers
Eindhoven, januari 2018 (laatst herzien juli 2018)


    Van 1920 tot 1942 (periode I)

  1. Walther Henri Anton van Alphen de Veer (1886-1964)
     
  2. Willem Jan Thomas Amons (1890-1970)
     
  3. Johan Kornelis Baars (1903-1971)
     
  4. Cornelis Benjamin Biezeno (1888-1975)
     
  5. Hendrik van Breen (1881-1964)
     
  6. Paulus Pieter Bijlaard (1898-1967)
     
  7. Jacob Clay (1882-1955)
     
  8. Johannes Ludovicus Bernardus Gribling (1889-1975)
     
  9. Jan Carel de Haan (1884-1942)
     
  10. Johan Herman Adolf Haarman (1880-1964)
     
  11. Gerrit van der Harst (1891-1959)
     
  12. Martin August Gustav Harthoorn (1884-1969)
     
  13. Wilhelmus Kamp (1873-1957)
     
  14. Herman Thomas Karsten (1884-1945)
     
  15. Jan Klopper (1878-1966)
     
  16. Albertus Cornelis Koorenhof (1889-1972)
     
  17. Anton Ludovicus van der Laaken (1890-1972)
     
  18. Wijnand Lemei (1892-1945)
     
  19. Jelte Nicolaas van der Leij (1882-1968)
     
  20. Ferdinand Taco Mesdag (1886-1961)
     
  21. Pieter Nicolaas Max (1880-1968)
     
  22. Cornelis Pieter Mom (1891-1975)
     
  23. Hendricus Marinus Neeb (1870-1933)
     
  24. Joan Plantema (1888-1927)
     
  25. Gerrit Pott (1903-1983)
     
  26. Willem Frederik Prins (1906-1984)
     
  27. Constantinus Laurentius Johannes Jozefus Quant (1894-1971)
     
  28. Hendrikus Johannes te Riele (1904-1943)
     
  29. Johan Hildebrand George Schepers (1885-1968)
     
  30. Richard Leonard Arnold Schoemaker (1886-1942)
     
  31. Jan Jacob Iman Sprenger (1890-1976)
     
  32. Gerardus Henricus Maria Vierling (1874-1937)
     
  33. Cornelis Ludovicus de Voogt (1893-1959)
     
  34. Hendrik Cristiaan Paulus de Vos (1883-1964)
     
  35. Johannes Petrus de Vos (1885-1964)
     
  36. Cornelis Gijsbert Jan Vreedenburgh (1895-1975)
     
  37. Harmen Westra (1883-1959)
     
  38. Charles Prosper Wolff Schoemaker (1882-1949)
     
  39. Herman Robert Woltjer (1887-1974)
     
  40. Paul Frederik Alfred von Wolzogen Kühr (1886-na1971)
     
    en voorts:
     
  41. Sybrand Noyon (1895-1969)
     
  42. A.F. Vas Dias (1895-1966), lid college van curatoren
     
  43. J.W. IJzerman (1851-1932), eredoctor
     

    Van 1920 tot 1942, en na 1946 (periode II)

  44. Marie Eugène Akkersdijk (1895-1960)
     
  45. Willem Boomstra (1882-1972)
     
  46. jhr. Casper Ortt (1894-1977)
     
  47. Geert Otten (1895-1957)
     
  48. Pieter Hendrik Poldervaart (1896-1948)
     
  49. Kornelis Posthumus (1902-1972)
     
  50. Johannes Wilhelmus Franciscus Cornelis Proper (1886-1962)
     

    Vanaf 1946 (periode III)

  51. Josef Ferdinand Arens (1914-2001)
     
  52. Albert Aten (1909-1980)
     
  53. Oscar Bax Stevens (1900-1974)
     
  54. Petrus Wilhelmus Marie Boin (1918- )
     
  55. Marinus Pieter Breedveld (1912-1997)
     
  56. Frederik Dicke (1909-1985)
     
  57. Ferdinand Jan Baptiste Pieter Ferdinandus (1905-1997)
     
  58. Nicolaas Adriaan van den Heuvel (1901-1963)
     
  59. Johannes Paulus Willem Houtman (1917-2011)
     
  60. Antonie Cornelis Ingenegeren (1889-1956)
     
  61. Timo Arnold Marinus Koster (1902-1979)
     
  62. Lauwerens Kuipers (1909-1991)
     
  63. Jan Marinus Kuijper (1905-1993)
     
  64. August Juliaan Leckie (1891-na1971)
     
  65. Pieter van der Leeden (1910-1994)
     
  66. George Joseph Levenbach (1912-1991)
     
  67. Barend Meulenbeld (1908-1998)
     
  68. Arjen Nawijn (1913-1999)
     
  69. Johannes Gerardus Niesten (1920-1997)
     
  70. Marinus Willem den Outer (1905-1983)
     
  71. Eduard Stefan Pacejka (1907-1976)
     
  72. Louis Johan Rens (1904-2000)
     
  73. Vincent Rogers van Romondt (1903-1974)
     
  74. Christiaan Otto Schaeffer (1906-1989)
     
  75. Fedde Jan Terpstra (1913- )
     
  76. Jacobus Pieter Thijsse (1896-1981)
     
  77. Frederik Dirk Tollenaar (1915-1999)
     
  78. Jan Frederik Valeton (1912-1981)
     
  79. Hugo Vlugter (1903-1978)
     
  80. Cato Aart Adolphe van der Woude (1899-1978)
     
  81. Adriaan Cornelis Zaanen (1913-2003)
     
  82. Pieter van Zwieten (1905-na1971)
     

In voorbereiding (uit de periode I van 1920 tot 1942):
– Willem Hofland (1889-1938), en
– Albert Sybrandus Keverling Buisman (1890-1944).

Groslijst periode I:
J.W. van Dijk, Paul Louis Elize Happé (1887- ), en R.M. Weitzenböck.

Groslijst periode III:
D. van den Berg, H.C. Brinkman, H.A. Brouwer, en J.F. Reith.


Zie ook Kwartierstaten Eindhovense hoogleraren & Kwartierstaten Twentse hoogleraren.