Kwartierstaten Twentse hoogleraren

 


Deze reeks kwartierstaten heeft hoogleraren aan de Technische Hogeschool Twente, later Universiteit Twente, als proband.

Een voorlopig overzicht van alle Twentse hoogleraren is beschikbaar in de vorm van het Album Academicum, eerste vingeroefeningen.

Ik stel het op prijs als u mij attendeert op geconstateerde fouten. Ik houd mij aanbevolen voor aanvullingen. Dat kan per post aan: Jan van Heelustraat 38, 5615 NE Eindhoven; of per e-mail aan: hjmwijers AT hotmail.com

H.J.Michiel Wijers
Eindhoven, februari 2016 (laatst herzien mei 2022)


  1. Hans Helmut Adelaar (1916-1983)
     
  2. Willem Gerard van Aken (1936-2018)
     
  3. Willem Bakker (1929-2003)
     
  4. Adriaan Bantjes (1930-1999)
     
  5. Gerrit Berkhoff (1901-1996)
     
  6. Jozef Willem de Beus (1952-2013)
     
  7. Jan Bilderbeek (1943-2011)
     
  8. Gerrit Anne Blaauw (1924-2018)
     
  9. Jan Adriaan van der Bliek (1928-2003)
     
  10. Bouwe Bölger (1928-2008)
     
  11. Herman Boudewijn Karel Boom (1933-2011)
     
  12. Gosse Age Bootsma (1933-1982)
     
  13. Pieter Gijsbert Bosch (1922-2017)
     
  14. Petrus Boskma (1933-1986)
     
  15. Dick Bosman (1929-2000)
     
  16. Gerard Pieter Adriaan Braam (1930-2013)
     
  17. Marinus Pieter Breedveld (1912-1997)
     
  18. Coenraad Bron (1937-2006)
     
  19. Anthonie Jan Burggraaf (1931-2017)
     
  20. Willem Jan Caspers (1929-2010)
     
  21. Jan C. Cool (1930-2012)
     
  22. Edouard Albert Marie Fernand Dahmen (1914-2007)
     
  23. Arie Dirkzwager (1930-2004)
     
  24. Johannes Jacobus van Dixhoorn (1924-2001)
     
  25. Wiebe Draijer (1924-2007)
     
  26. Adrianus Johannes Wilhelmus Duijvestijn (1927-1998)
     
  27. Dirk Feil (1933-2020)
     
  28. Paul Johann Gellings (1927-2018)
     
  29. Barend L. de Goede (1943-2003)
     
  30. Bob Greiner (1920-1969)
     
  31. Michiel Jan Groeneveld (1950-2009)
     
  32. Ello Willem Gröneveld (1926-2015)
     
  33. Jan Groot Wassink (1928-2017)
     
  34. Bernard Gerard de Grooth (1951-2001)
     
  35. Johannes Thomas Hackmann (1906-1972)
     
  36. Klaas Tjalling Antoon Halbertsma (1928-2009)
     
  37. Alfred Frederik Gerhard Hanken (1926-2016)
     
  38. Aart van Harten (1949-2006)
     
  39. Richard van Hasselt (1911-1999)
     
  40. Willem Hessel (1921-1986)
     
  41. Cornelis Johannes Heuvelman (1931-2010)
     
  42. Cornelis Hoede (1936-2009)
     
  43. Aloysius Franciscus Gerardus van Hoesel (1920-2010)
     
  44. Arend Hennie Hulshof (1919-1989)
     
  45. Jan Floris Ingen Housz (1922-1999)
     
  46. Eduardus Marie de Jager (1927-2015)
     
  47. Johannes Marinus Lodevicus Janssen (1918-2001)
     
  48. Gerard Heinrich Jonker (1914-2000)
     
  49. Cornelius Otto Jonkers (1921-2011)
     
  50. Benjamin Harry Kolster (1938-2011)
     
  51. Joannes Kreiken (1925-2001)
     
  52. Henricus Hubertus van den Kroonenberg (1933-1996)
     
  53. Bernardus Cornelis Johannes Lievegoed (1905-1992)
     
  54. Willem Ernst van der Linden (1939-2016)
     
  55. Lambertus Lijklema (1935-2017)
     
  56. Leendert Cornelis van der Marel (1923-2003)
     
  57. Pieter Mars (1921-2009)
     
  58. Jorrit Mellema (1943-2009)
     
  59. Oscar Willem Memelink (1927-1999)
     
  60. Jan Middelhoek (1935-1990)
     
  61. Marcellinus Hendrikus Vincentius Mulder (1951-2002)
     
  62. Christiaan Alexander Muller (1923-2004)
     
  63. Arjen Nawijn (1913-1999)
     
  64. Nicolaas Martinus Maria Nibbering (1938-2014)
     
  65. Pieter Klaas Noordenbos (1922-2009)
     
  66. Roelof Nottrot (1931-2018)
     
  67. Rienk Pieter Offereins (1923-2017)
     
  68. Huibert Johan van Oort (1933-2019)
     
  69. Cornelis de Pater (1923-2006)
     
  70. Johannes Mathieu Leonardus Penninger (1942-2016)
     
  71. Hans Peters (1925-2014)
     
  72. Leonardus Petrus (1953-2006)
     
  73. Frederik Gerrit Peuscher (1924-2017)
     
  74. Tjeerd Plomp (1938-2021)
     
  75. Jan Albertus van der Pool (1922-2004)
     
  76. Theo Johan August Popma (1941-2013)
     
  77. Friedrich Johann Carl Rademacher (1929-2008)
     
  78. Thomas Reith (1935-2015)
     
  79. Cornelis Rodenburg (1912-1994)
     
  80. Alexander Rijken (1933-2020)
     
  81. Johannes Everhardus Rijnsdorp (1928-2012)
     
  82. Arnout Lodewijk van Schelven (1913-2013)
     
  83. Tjakko Marinus Schuringa (1933-2012)
     
  84. Johannes Schuijer (1921-2018)
     
  85. Evert Seevinck (1945-2011)
     
  86. Cornelius Antonius Smolders (1930-2021)
     
  87. Marcus Johannes Sparnaay (1923-2015)
     
  88. Izak Willem van Spiegel (1922-2005)
     
  89. Cornelis van Swigchem (1925-2011)
     
  90. Teunis Jannes Terpstra (1926-2011)
     
  91. Dirk Thoenes (1930-2019)
     
  92. Cornelis Frederik Veenemans (1904-1971)
     
  93. Errit van der Velde (1928-2014)
     
  94. Elzo Velema (1920-2003)
     
  95. Leo Antonius Marie Verbeek (1930-2021)
     
  96. Cornelis Antonius Verbraak (1924-1983)
     
  97. Hubertus Johannes Veringa (1948-2018)
     
  98. Jan Vermeulen (1927-2012)
     
  99. Jan Florus Verweij (1934-2015)
     
  100. Herman Karel Volbeda (1908-1978)
     
  101. Harald Robert Vorstman (1921-2018)
     
  102. Johannes Cornelis Vlugter (1905-1991)
     
  103. Pieter François van der Wallen Mijnlieff (1927-1996)
     
  104. Marinus Maria Cornelis Gerardus Warmoeskerken (1947-2015)
     
  105. Egbert Warries (1926-2000)
     
  106. Klaas Roelof Westerterp (1928-2013)
     
  107. Oene Wiegman (1940-2009)
     
  108. Hermanus Gerhardus de Winter (1918-2005)
     
  109. Herman Jan Woltjer (1911-1990)
     
  110. Pieter Jacobus Zandbergen (1933-2018)
     
  111. Gerrit Zilvold (1939-2022)
     
  112. Hendrik Jan van Zuthem (1929-2018)
     
    en voorts:
     
  113. Henri Auguste Aarsse (1924-1985), hoofdsportleider
     
  114. Jan Christoffel Baarspul (1910-1988), secretaris van de hogeschool
     
  115. Sjoerd Menno Baas (1941-2010), medewerker afdeling TW
     
  116. Pieter Blom (1934-1999), architect van de Bastille
     
  117. Dirk Willem Bresters (1935-2009), medewerker afdeling TW
     
  118. Rudolf Joannes Adrianus Maria van der Borg (1928-1995), campuspastoor
     
  119. Jozef Maria Laurens Theo Cals (1914-1971), minister van OKW
     
  120. Franciscus Hubertus Deben (1929-2015), medewerker studentenhuisvesting
     
  121. Jan Roelof Johan van Dongen (1910-1984), bouwcurator
     
  122. Carl Hendrik Drees (1914-2000), beleidsmedewerker Kabinet
     
  123. Frits Albert Drijver (1897-1983), curator
     
  124. Paulus van Dijk (1933-2000), campuspastor
     
  125. Samuel Josua van Embden (1904-2000), hoofdarchitect opbouw TH
     
  126. Gerrit Pieter van Elk (1941-2014), kunstenaar
     
  127. Antonie Jacobus Engel (1896-1975), curator
     
  128. Louis Eduard Fleischhacker (1936-2006), medewerker onderafdeling WMW
     
  129. Gerrit Jelle Gerritsma (1943-2002), medewerker afdeling TN
     
  130. Willem Grader (1918-1985), medewerker afdeling BSK
     
  131. Pieter le Grand (1935-2021), medewerker afdeling TW
     
  132. Herman Petrus Coenraad Haan (1914-1996), architect
     
  133. Gerritdina Gezina Maria Haarhuis (1919-1995), campushospita «Ma Elsenburg»
     
  134. Johannes Hubertus Maria Ham (1936-2013), studentendecaan
     
  135. Gustaaf Adolf Hamel (1920-2005), bibliothecaris
     
  136. Lambertus Johannes Hanekamp (1935-2015), medewerker afdeling TN
     
  137. Tjakko Hazewinkel (1932-2002), architect
     
  138. Leonardus Justinus Heijdenrijk (1932-1999), architect
     
  139. Jan Holsheimer (1941-2021), medewerker afdeling EL
     
  140. Rudolf Holthuis (1912-1992), campusarts
     
  141. Anne Hooites Meursing (1918-1997), voorzitter college van bestuur
     
  142. Gerard Johan van Hoytema (1915-1966)
     
  143. J.C.A.J. (Victor) van den Hurk (1939-2013), campuspastoor
     
  144. Pieter Jacob Jebbink (1915-2001), medewerker afdeling BSK
     
  145. Antoon Jetten (1927-2021), medewerker afdeling TW
     
  146. Gradus Klopman (1933-2017), medewerker afdeling EL
     
  147. Ubbo Johannes Knottnerus (1916-2005), medewerker afdeling WB
     
  148. Johannes Kolkhuis Tanke (1931-2015), griffie campusbestuur
     
  149. Hendrik Gerrit van Kooten (1928-2005), directeur Rekencentrum
     
  150. Willem Titus Kroese (1907-1979), curator
     
  151. Gerrit Albertus Lasonder (1882-1944), eigenaar Landgoed Drienerlo
     
  152. Karel Salomon Levisson (1917-1999), beleidsmedewerker Kabinet
     
  153. Henk de Liefde (1946-2010), medewerker CTD
     
  154. Carel van Lookeren Campagne (1925-2017), voorzitter college van bestuur
     
  155. Hendrik Louwman (1941-2011), chef-kok van de mensa
     
  156. Roelof Eligius Luschen (1923-2006), huismeester studentenhuisvesting
     
  157. Johannes Henricus Hubertus Mans (1940-2021), burgemeester van Enschede
     
  158. Petronella Gerritje Markink (1942-2019), medewerkster camnpuspastoraat
     
  159. Jan Frederik Mellink (1912-1995), filiaalchef ABN
     
  160. Hendrikus Gerhardus Mekkelholt (1934-2016), chef huishoudelijke dienst en transport
     
  161. Pieter Johannes Merkelijn (1917-2008), medewerker bureau
     
  162. Petrus Maria Mohr (1907-1996), chef-kok van de mensa
     
  163. Pleun Marinus Moor (1914-), adjunct-campusdecaan
     
  164. Dirk van Mourik (1921-2018), architect
     
  165. Henri Michiel van Mourik Broekman (1906-2004), curator
     
  166. Bernard Albert van der Neut (1932-1998), medewerker afdeling TW en beleidsmedewerker Kabinet
     
  167. George de Nie (1922-1998), coördinator planning bij het Kabinet
     
  168. jhr. Otto Frans Antoine Hubert van Nispen tot Pannerden (1907-1992), curator
     
  169. Jan Nijland (1923-2001), Spar-bedrijfsleider «Bobby»
     
  170. Jan Oosterhuis (1951-2008)
     
  171. Hendrik Pardijs (1901-1975) en Johan Pardijs (1909- ), buren van Campus Drienerlo
     
  172. Cornelis Johannes Pekelharing (1911-2001), directeur afdeling CT
     
  173. Lodewijk Prins (1913-1999), secretaris Studium Generale
     
  174. Trijntje Ida Elisabeth Potgieser (1931-2021), medewerkster afdeling TN
     
  175. Hendrik Reinoud (1907-1996), eredoctor
     
  176. Bernardus Victor Aloysius Röling (1906-1985), eredoctor
     
  177. Piet Roozenburg (1924-2003), medewerker afdeling BDK
     
  178. Wopke Marinus Willem Rijnberg (1938-1991), campusarts
     
  179. Johan Coenraad Niebuir Schrijver (1918-2003), verbandmeester-verpleger
     
  180. Pieter Salm (1914-1993), secretaris van de hogeschool
     
  181. Johannes Baptista Gerardus Maria ridder de van der Schueren (1899-1990), curator
     
  182. Salomon Schuijer (1930-1984), medewerker onderafdeling WMW
     
  183. Dirk Severein (1933-2021), medewerker Rekencentrum
     
  184. Franciscus Petrus (Arnulf) Sibbing (1937-2022), campuspastoor
     
  185. Gerrit Sieben (1923-2014), medewerker afdeling TW
     
  186. Frederikus Johannes Siers (1931-2014), medewerker afdeling WB
     
  187. Albert Slottje (1937-2007), medewerker restauratieve voorzieningen
     
  188. Ronald Antoon Hans Floris Staakman (1941-2007), kunstenaar
     
  189. Hendrik Albert Stheeman (1901-1982), bouwcurator
     
  190. Johannes van Stigt (1934-2011), architect
     
  191. Roelof Strijker (1917-2000), campusagent
     
  192. Hendrik Evert Pieter Tattje (1942-2005), medewerker afdeling EL
     
  193. Jacobus Thomas (1924-2018), lid college van bestuur
     
  194. Willem Thomassen (1909-2001), burgemeester van Enschede en curator
     
  195. Willem van Tijen (1894-1974), hoofdarchitect opbouw TH
     
  196. Guillaume Wijnand Maria de Valk (1931-2006), directeur afdeling BSK
     
  197. Leonardus Petrus Johannes Veelenturf (1937-2019), medewerker afdeling EL
     
  198. Dirk Johannes Jacobus Vinke (1931-2014), medewerker Rekencentrum en afdeling INF
     
  199. Auke Johannes Vleer (1911-1981), burgemeester van Enschede
     
  200. Willem Dirk Waller (1931-2009), directeur campusvoorzieningen
     
  201. Stephanus Cornelis Weijers (1929-2021), buitenuniversitair lid Hogeschoolraad
     
  202. Hendrik Jan van Wezel (1918-1981), huismeester studentenhuisvesting
     
  203. Heiko Wierenga (1933-2013), burgemeester van Enschede
     
  204. Jacobus Albertus Wijkhuizen (1913-1995), pedel
     
  205. Piet IJgosse (1935-2020), hoofd financiële zaken campusvoorzieningen
     
  206. Wim Zegers (1928-2020), hoofd restauratieve voorzieningen
     
    en voorts ITC Enschede:
     
  207. Klaas Jan Beek (1935-2019)
     
  208. Willem Schermerhorn (1894-1977), founding father
     
  209. Herman Theodoor Verstappen (1925-2020)
     
  210. Hendrikus Cornelis Zorn (1925-2014)
     

In voorbereiding:
– A.Y. Hoekstra (1967-2019),
– Frederikus Jacobus Antonius Maria van Houten (1951-2020),
– Hendrikus Clement Johannes Godfriedus Janssen (1941-2022),
– A.J.M. van Tuijl (1952-2018).

Groslijst:
R.A. Cuninghame-Green (1933-2013), M.C. Elwenspoek (1948-2021), F.H. Lopes da Silva (1935-2019), E. Oltay (1926-1988), F.J. Schramel (1928-1992), H. Sørbye (1920-2016), I. Vermes (1946-2015), en W.W.E. Wetterling (1932-1994).


Terug